Problemy z odpalaniem

Wszystkie informacje związane z Kawasaki ZR-7

Problemy z odpalaniem

Postautor: zonio81 » 22 kwie 2018, 9:00

Witam wszystkich forumowiczów. Od tygodnia mam problem z moto ( Kawasaki zr 7 2002 ). A mianowicie rano nie mogę go odpalić. Coś tam zagada ale później mogę kręcić aż aku padnie co już kilka razy miało miejsce. Myślałem że zalałem świece więc wymieniłem. Wczoraj wymieniłem aku i dziś rano to samo. Jak już uda mi się jakoś odpalić to później nie ma problemu. Nie wiem czy to ma jakiś wpływ ale jak postał na słoneczku to z raz odpalił :-) Przed sezonem zrobiony pełny serwis. POMOCY
zonio81
Podawacz śrubek

imię: Grzegorz
miejscowosc: Warszawa

Re: Problemy z odpalaniem

Postautor: zonio81 » 22 kwie 2018, 11:53

Panowie jak pisałem wcześniej moto postało na słońcu i odpaliło :-), ale znalazłem jakiś kabelek pod jednym z gaźników który powinien być chyba przymocowany a nie jest. A może moto nie lubi chłodu ;-)
zonio81
Podawacz śrubek

Postautor: mradamf1985 » 22 kwie 2018, 12:09

Pooglądaj dobrze gaźniki czy Ci ssanie dobrze chodzi, jak nie chce odpalić daj na chwilę kranik na pri może ci spada poziom paliwa w gaźniku. Jeszcze jedno mi przychodzi do głowy ja miałem problem odpalić na takim, lekko ciepłym jak np. stał na słońcu kilka godzin ale nie chodził. Spróbuj palić bez ssania i bez gazu u mnie tak woli a jak zapali to wtedy podciągam ssanie bo inaczej gaśnie. I nigdy nawet jak dłużej postoi i jest zimno nie daję do końca ssania palę tak na 80%. Ciężko coś na odległość doradzić, czasem to sprawa bardzo indywidualna danego silnika, jeśli gaźniki były dobrze wyczyszczone i ustawione, luzy zaworowe dobrze ustawione, to możesz jeszcze jak będzie ciemno spryskiwaczem popsikać (taką mgłą wodną) po przewodach WN które idą do świec jak jest wilgotno mogą dostawać przebicia może będzie widać. Jeszcze jedno jak nie chce palić świecę wyciągałeś, patrzyłeś czy jest mokra? Jak masz multimetr sprawdź napięcie na akumulatorze podczas kręcenia rozrusznikiem na zimnym do jakiego napięcia Ci spada.
mradamf1985
Motorowerzysta

imię: Adam
miejscowosc: Rzeszów
garnek: S900

Postautor: zonio81 » 22 kwie 2018, 17:02

Wilgoć też przychodzi mi do głowy. Bedę sprawdzał. Dzięki
zonio81
Podawacz śrubek

Postautor: kosteg » 27 kwie 2018, 8:34

Kranik do weryfikacji to raz (czy aby paliwo nie ucieka i masz czym zapalić). Druga sprawa to samo odpalanie. Sprawdź czy delikatne odkręcenie manetki przy odpalaniu nie poprawi sytuacji. Przewody od grzania gaźników są... zbędnę, to i tak raczej nie działa.
73!
Awatar użytkownika
kosteg
Motocyklista

imię: Marcin
miejscowosc: Wrocław
garnek: N86 / Exo 500

Wróć do Motocykl