Przygotowanie ZR-ki do zimy

Re: Przygotowanie ZR-ki do zimy

Postautor: Skalpel » 15 gru 2015, 19:09

Widzę urodziła się dyskusja odnośnie oleju, a prosiłbym aby też inni użytkownicy, w miarę możliwości oczywiście, napisali ile i jakich regionach kosztuje ich całkowite przygotowanie moto po zimie (miło podać też listę rzeczy do roboty i informacje czy jest to w jakimś autoryzowanym serwisie kawy, czy może u znajomego mechanika, który podejdzie do tematu poważnie). Byłbym mega wdzięczny za takie info gdyż jak pisałem w 1 poście jest to moja pierwsza zima z moto i chciałbym wiedzieć ile potrzeba mniej więcej odłożyć przez zimę aby na wiosnę nie być zaskoczonym :)

Aha, no i poprzedni właściciel zalewał go motulem 5100 10w40, więc również nie będę kombinował i pozostanę przy tym oleju na wiosnę przy wymianie.
Skalpel
Motorowerzysta

imię: Kacper
miejscowosc: Poraj
garnek: Shark s700-s

Re: Przygotowanie ZR-ki do zimy

Postautor: DeFi » 16 gru 2015, 16:16

W moim przypadku po zimie następuje zmiana oleju, płynów hydraulicznych i chłodniczych. Filtry co 2 lata. Podładuję akumulator, zajrzę w zawory i można śmigać.

Ja wszystko robię sam, wiec nie znam cennika mechaników. We własnym garażu wydam ok 200-300 zł
Obrazek
Kawasaki ER-5 '05 -> Kawasaki ZR-7 '00 -> Yamaha FJR 1300 '01
Awatar użytkownika
DeFi
Administrator

imię: Rafał
miejscowosc: Września
garnek: LS2

Poprzednia

Wróć do Zrób to sam