Strona 1 z 1

Regulacja linek gazu

Post: 22 kwie 2018, 23:00
autor: Ptaku
Dziwne objawy przy kręceniu manetką : przy dodawaniu wszystko OK, gdy puszczę manetkę tez niby wszystko Ok, manetka wraca, moto ładnie schodzi z obrotów ale...
Gdy silnik jest na wolnych obrotach to jestem w stanie jeszcze domknąć manetkę , wtedy obroty spadają jeszcze niżej i silnik zaczyna się dławić.
podejrzewam że problem jest gdzieś w regulacji linek.
Miał może już ktoś podobną sytuację ?

Re: Regulacja linek gazu

Post: 23 kwie 2018, 20:09
autor: mradamf1985
Chyba jak na siłę dopycham to też jeszcze schodzi z obrotów choć nie zauważyłem żeby się dławił (zauważyłem to kiedyś zjeżdżając na luzie z górki pod domem na drogę). Prostym sposobem na sprawdzenie czy wracają do oporu jest na zgaszonym odkręcić gaz i puścić słychać taki charakterystyczny "klik" domykających się przepustnic. No i oczywiście luz na manetce musi być, możesz też spróbować przesmarować linki może się przycinają w końcowej pozycji.

Re: Regulacja linek gazu

Post: 27 kwie 2018, 8:31
autor: kosteg
Miałem problem z "dopychaniem" manetki natomiast po regulacji linek wsio mi się uspokoiło. Pamiętaj o cholerstwie pod bakiem do dociągania linek.

Ja bawiłem się organoleptycznie - kręcąc wszystkimi "nastawiaczami" linek i obserwując same przepustnice doszedłem do satysfakcjonującego rezultatu. Pamiętaj też proszę o smarowaniu samych linek - czy aby swobodnie pracują etc...

Nie zaglądałem do serwisówki ale ja raczej luzu na manetce u siebie nie mam.

Re: Regulacja linek gazu

Post: 27 kwie 2018, 17:50
autor: zimon143
Luz na manetce raczej jest niepożądany, przynajmniej ja robiłem wszystko aby go nie było.

Re: Regulacja linek gazu

Post: 27 kwie 2018, 22:09
autor: Ptaku
Teoretycznie instrukcje większości motocykli podają że luz manetki powinien wynosić ok 3mm ale ja tez wolę jak manetka nie ma luzu i od razu reaguje.

Re: Regulacja linek gazu

Post: 02 maja 2018, 14:41
autor: mradamf1985
Jak miałem bez luzu to mnie to strasznie denerwowało, i pamiętajmy że nie chodzi tu o jakiś duży luz a jedynie żeby był jakichś minimalny.

Re: Regulacja linek gazu

Post: 17 cze 2018, 7:04
autor: SzaraKawa85
Witam, w temacie linek, czy ktoś dysponuje jakimś toutorialem wymiany linek w zr7? Po ostatniej jeździe zauważyłem że złamał mi się element oslony/regulacji linki otwierajacej (tuż przy przełącznik rolgazu). Trochę pogrzebalem i nie mogę znaleźć informacji czy wymiana linki będzie skomplikowana. Rozumiem że konieczne będzie zdjęcie baku i dostanie się do "wahadelka" które ciągnie linka.

Re: Regulacja linek gazu

Post: 19 cze 2018, 17:48
autor: pawel11120
ja u siebie sciagalem, przy okazji wyjmonania gaznikow do czyszczenia i chyba bez wyjecia gaznikow Ci sie nie uda ;)