Serwis lag

Serwis lag

Postautor: Łukasz » 18 lut 2018, 15:34

Witam
Chciał bym we własnym zakresie przeprowadzić gruntowny przegląd przedniego zawieszenia.
Dokładniej mówiąc rozebrać przenie lagi, wymienić wszystkie uszczelniacze, olej i tu mam dwa pytania.
Jakiej firmy polecacie uszczelniacze?
Ile wchodzi oleju do lag?
Łukasz
Podawacz śrubek

imię: Łukasz
miejscowosc: Lubin

Re: Serwis lag

Postautor: zimon143 » 21 lut 2018, 16:12

W wątku kolegi Kostka jest info o ilości oleju w lagach o uszczelniaczach też była dyskusja.
powodzenia
Awatar użytkownika
zimon143
Motocyklista

imię: Szymon
miejscowosc: Ruda Śląska
garnek: HJC TR-1

Postautor: Bogdan » 22 lut 2018, 12:32

W manualu masz fajnie opisane z rysunkami strona 293 (11-6 SUSPENSION).
Awatar użytkownika
Bogdan
Motocyklista

imię: Bogdan
miejscowosc: Wrocław
garnek: Nolan N103

Postautor: kosteg » 26 lut 2018, 12:21

Wywołany do tablicy melduję się ;)

Ja zmieniałem tylko pyłowe (wydaje mi się, że lagi wcześniej przechodziły pełen serwis) bo trzymają ok. Znajomy mocno w moto dłubiący kiedyś polecił mi ALL Balls jako dostawcę uszczelniaczy wszelakich i łożysk - tego się więc trzymam. O tyle z łożyskami czasem jeszcze wybieram skf to uszczelniaczy nigdy innych nie zakładałęm. Trudno zatem o jednoznaczne polecenie wynikające z doświadczenia. Ja się nie zawiodłem jednak być może inne byłyby równie dobre.

W temacie uszczelniaczy pamiętaj proszę, że były dwie wersje wysokości - jedyna w 100% (znana mi) pewna metoda weryfikacji to rozebranie i pomiar.

Oleju 400ml jeśli wymieniasz jak ja - bez rozbierania lag. 473ml jeśli całkowicie demontujesz i zupełnie osuszacz lagi.

Jak Bogdan napisał serwisówka szeroko temat opisuje. Z mojej strony jedna uwaga - nie zmieniaj lepkości oleju - jeśli szukasz sposobu na zmianę charakterystyki przodu kup progresywne sprężyny.
73!
Awatar użytkownika
kosteg
Motocyklista

imię: Marcin
miejscowosc: Wrocław
garnek: N86 / Exo 500

Postautor: Łukasz » 28 lut 2018, 21:18

Dzięki kolego za cenne informacje ;)
Łukasz
Podawacz śrubek